Z namenom, da bi se učenci, ki se učijo v godbeniški šoli, medsebojno povezali in se uvajali v orkestralno igro, je bil leta 2005 ustanovljen Mladinski pihalni orkester Vogrsko. Sprva je deloval pod okriljem Pihalnega orkestra Vogrsko, leta 2009 pa se je na podlagi odločitve upravnega odbora orkestra preimenoval v Šolski pihalni orkester Vogrsko in postal samostojna sekcija Kulturno turističnega društva Vogrsko.
Prvi dirigent je bil Klemen Saksida, nasledila ga je Kristina Kovačič. V obdobju 2007–2011 je orkester deloval pod taktirko Tomaža Škamperleta. Mladi godbeniki so se pod njegovim vodstvom 9. 4. 2011 udeležili 1. tekmovanja mladinskih godb v Ljubljani, kjer so tekmovali v kategoriji A (povprečna starost do 14 let). S samozavestnim in energičnim nastopom so prepričali mednarodno žirijo, ki jim je dodelila srebrno plaketo. Godbeniki pa so, poleg drugih priložnosti, v tem letu nastopili tudi na junijskem krajevnem prazniku, kjer jim je Krajevna skupnost Vogrsko za nagrado za udeležbo na tekmovanju podarila izlet v zabaviščni park Gardaland (Italija).
Za člane šolskega pihalnega orkestra je bil to zadnji nastop v takšnem sestavu, saj se je v naslednjem šolskem letu večina članov pridružila Pihalnemu orkestru Vogrsko. Šolski pihalni orkester je pričel ponovno delovati marca 2012, in sicer v manjši zasedbi. Do konca šolskega leta 2012/2013 ga je vodila Tina Rustja. Naslednje šolsko leto je vodenje ponovno prevzel Tomaž Škamperle, naslednja tri šolska leta (2014/2015–2016/2017) pa je na dirigentskem mestu orkestra stal Nejc Kovačič. V šolskem letu 2017/2018 je v Godbeniški šoli Vogrsko poučeval saksofon mlad glasbenik David Mozetič, ki je v tem šolskem letu prevzel tudi vodenje orkestra. Nadaljnji dve šolski leti (2018/2019 in 2019/2020) je orkester vodil Luka Carli. Pred šolski orkester pa je kot dirigent v šolskem letu 2020/2021 zopet stopil dirigent Nejc Kovačič, ki šolski pihalni orkester vodi še danes.
Tako kot v vse aktivnosti je tudi v delovanje šolskega pihalnega orkestra leta 2020 in delno 2021 posegla epidemija COVID-19. Ni bilo več vaj v živo, izvedba nastopov, koncertov se je spremenila in postavila »na splet«. S tem so poskušali zapolniti pomanjkanje živega dogajanja. »Tak način zagotovo ni enakovreden delovanju v normalnih razmerah, ko potekajo redne tedenske vaje in nastopi na odrih. Je pa zelo dobro motivacijsko in družabno sredstvo za vse bodoče godbenike, da se ne ustavijo na glasbeni poti,« je dogajanje v teh težkih mesecih na kratko strnil dirigent Nejc. In čeprav je bil v tistem obdobju »narobe svet«, so bili mladi godbeniki kljub oddaljenosti povezani z glasbo. Od »koronskega leta 2020« so se poslovili z video glasbenim utrinkom.
V šolskem letu 2021/2022 se je na podlagi dirigentove odločitve spodnja starostna meja za vstop v šolski orkester znižala in tako so v orkestrske vrste sedli tudi učenci, ki obiskujejo 2. razred instrumenta. V šolski pihalni orkester so vključeni otroci, ki glasbeno znanje pridobivajo v vogrinski godbeniški šoli, in tudi učenci, ki se glasbeno izobražujejo v drugih glasbenih institucijah in imajo željo igrati v orkestru. Orkester čez leto igra na nastopih godbeniške šole, organizira vsaj dva koncerta letno, sodeluje pri izvajanju predstavitev instrumentov po osnovnih šolah, odzove pa se tudi povabilom na druge, priložnostne dogodke.
Največji glasbeni projekt Šolskega pihalnega orkestra Vogrsko je pevski festival »Pojmo (z)godbo«, ki je bil izveden na pobudo dirigenta Nejca Kovačiča in učiteljice godbeniške šole Kristine Saksida. Z izbranim naslovom se poudarita dve stvari: pojmo zgodbo – zgodbo slovenskih pesmi (prepeva se le slovenske popevke), in pojmo z godbo – vse nastopajoče na zaključnem koncertu spremlja šolski pihalni orkester z dodano ritem sekcijo. Na festival se lahko prijavijo osnovnošolci, ki obiskujejo šole v občini Renče-Vogrsko in tudi v okoliških občinah. Prijavljeni otroci najprej zapojejo na predizboru, kjer strokovna žirija izbere šest pevcev finalistov. Le-ti nastopijo na finalnem večeru ob spremljavi orkestra. Takrat strokovna komisija določi zmagovalca festivala.